Pojazdy klasyczne i zabytkowe

Nanotechnologiczne produkty dla zastosowań w pojazdach klasycznych i zabytkowych, także w motocyklach

 
Jay Leno i jego mechanik George Swift (Jay Leno’s Garage) polecają Archoil stosując regularnie preparaty Archoil od lat w rutynowej konserwacji a także do przywracania eksponatom dawnej świetności i sprawności.
 
AR9100 Nanoborate
Zastępując dodatki AW / EP przez AR9100 lub dodając go bezpośrednio do układów hydraulicznych, kompleksowy nośnik estrowy rozpuszcza depozyty węglowe i laki umożliwiając nanoboranom chelatowanie czystego metalu. Jego głównym zadaniem jest: zmniejszenie tarcia i zużycia, utrzymanie systemu smarowania wolnego od nagarów i depozytów, przedłużenie żywotności komponentów oraz rozproszenie ciepła generowanego przez tarcie. Nanoboran zmniejsza tarcie do współczynnika COF rzędu 0,037 czyli dwukrotnie lepiej od współczynnika tarcia wykorzystywanych powszechnie związków „mikro boru” i tradycyjnych dodatków smarnych na bazie cynku, fosforu i innych.
 
Już 2,5% AR9100 w oleju silnikowym w pełni zastępuje aż 2,5% ZDDP redukując dodatkowo tarcie i zużycie. Archoil zaleca 3,5% AR9100 w oleju dla wyjątkowej ochrony silnika wbrew mitom o niezastąpionej roli ZDDP w olejach silnikowych aut klasycznych i zabytkowych.
 
AR9100 dodany do oleju za pomocą estrów bezpiecznie i skutecznie usuwa wszelkie depozyty umożliwiając nanoboranom tworzenie silnych wiązań chelatowych. Estry dodatkowo potęgują osiągi środków smarnych. Tarcie zostaje zredukowane nawet o 60-80% a zużycie obniżone nawet o 90%. AR9100 zdecydowanie przewyższa wszelkie najsurowsze wymogi stawiane dzisiejszym systemom smarowania. Wyjątkowe osiągnięcia AR9100 w zakresie redukcji tarcia przynoszą wymierne korzyści w postaci wysoce oczekiwanych oszczędności na kosztach energii i paliw. AR9100 obniża ilość energii potrzebną do działania urządzeń.

AR9100 obniża poziom hałasu silnika oraz redukuje jego wibracje. Stosowany jednocześnie z modyfikatorem spalania AR6200 w paliwie, zauważalnie podwyższa wydajność i osiągi.

Broszura produktów AR9100 i AR6200 PL PDF 5,5MB

AR6200-EU został zaprojektowany w celu wyeliminowania wszystkich problemów związanych z paliwami węglowodorowymi dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych dostępnych technologii. AR6200-EU jest katalizatorem spalania ale także posiada właściwości demulgujące, czyszczące i ochronne. Podwyższa dostępność BTU / energii za pomocą rewolucyjnej formuły modyfikującej paliwa. Bezpiecznie przywraca sprawność układu paliwowego w pojazdach zabytkowych i klasycznych.

Modyfikator paliw AR6200-EU zawiera najwyższej skuteczności syntetyczny składnik smarny włączony do zastrzeżonej formuły tego modyfikatora.

AR5100 jest organicznym, przemysłowej klasy zmywaczem korozji, który rozpuszcza najcięższe korozje z metali. Szybko i skutecznie usuwa rdzę / korozję ze stali, żeliwa, aluminium, mosiądzu, miedzi, chromu i innych metali i stopów. Pozwala skutecznie usunąć korozję do gołego metalu pozostawiając inne materiały – plastik, gumy, farby itp. bez szwanku..

AR5100 działa skutecznie nawet w ciasnych miejscach, niedostępnych dla mechanicznych metod usuwania korozji jak szlifowanie, piaskowanie itp.

Prezentacja przełomowej nanotechnologii w usuwaniu rdzy przez AR5100 – zdjęcia przed i po zastosowaniu

AR8100 Nanoborate Biosyn Synthetic Grease smar „high performance” dostarcza nanoboranową estrową macierz do powierchni. Wyprodukowany na bazie najwyższej jakości syntetyczny olej bazowy PAO Durasyn oraz kolidalnej krzemionki jako zagęszczacza jest bezpieczny do stosowania w wodzie a jego współczynnik zmywania wodą to zaledwie 0,05. Produkt biodegradowalny i nietoksyczny. Smar AR8100 przewyższa wszystkie smary zawierające dodatki EP (extreme pressure) na bazie molibdenu, grafitu i inne. Wyśmienite osiągi i ochrona (także antykorozyjna) piast, przegubów, łożysk. Wielokrotnie wydłuża okres wymiany smaru.

Więcej informacji znajdziesz w zakładce Informacje Techniczne.

Zapraszamy do kontaktu z najbliższym Autoryzowanym Sprzedawcą Archoil w celu uzyskania dodatkowych informacji i konsultacji