Motorsport

Nanotechnologia dla Motorsportu

archoil-racing-sticker-sm
AR9100 Nanoborate – nanotechnologiczny dodatek estrowy do każdego oleju redukujący tarcie do współczynnika tarcia tak niskiego jak 0,037. Redukuje temperaturę pracy nawet o 40%, eliminuje korozję i zanieczyszczenia, wydłuża okresy pomiędzy wymianami oleju (podwyższa TBN i jednocześnie obniża TAN oleju), redukuje zużycie elementów nawet o 90% a także zmniejsza zapotrzebowanie na energię i paliwo. Wyśmienity do największych wyzwań smarowania silników i przekładni.

AR9100 dodany nawet do mineralnego oleju bazowego pozbawionego innych dodatków wykazuje rewelacyjny wynik w teście: Four-Ball Wear Test @ 40 kgf, 75ºC, 1200 rpm, 1 godz., (ASTM D4172): max. 0,35mm.

AR9200v2 Nano WS2 Friction Modifier – nanotechnologiczny oparty o kompleks Molibdenu i Nano Dwusiarczku Wolframu (Nano WS2) oraz 100% syntetyczny (ESTER) to dodatek do wyczynowego oleju smarowego redukujący tarcie do współczynnika tarcia tak niskiego jak 0,03. Redukuje temperaturę pracy wyczynowego silnika nawet o 10%, zabezpiecza antykorozyjnie i przed niszczącym działaniem zanieczyszczeń. Dzięki niemu nawet sportowe silniki praktycznie nie wykazują zużycia elementów po wyścigach. Zmniejsza zapotrzebowanie na energię i paliwo oraz podwyższa osiągi. Wyśmienity do największych sportowych wyzwań smarowania silników i przekładni.
Archoil Racing Friction Modifiers

Kiedy pewna drużyna wygrywa to jest duża szansa, że stosuje technologie opracowane przez Archoil.

Dzięki zmianie oleju silnikowego w tym rajdowym BMW Z4M na olej racing 15W-50 z dodatkowym modyfikatorem tarcia Archoil AR9200 odnotowano poprawę osiągów oraz spadek zużycia silnika aż o 33% w warunkach rajdowych w porównaniu do poprzednio stosowanego oleju 10W-60 Sport rekomendowanego do BMW serii M.

Zapraszamy do kontaktu z najbliższym Autoryzowanym Sprzedawcą Archoil w celu uzyskania dodatkowych informacji i konsultacji z zakresu zdobywania przewagi konkurencyjnej.