Motorsport

Nanotechnologia dla Motorsportu

archoil-racing-sticker-sm
AR9100 Nanoborate – nanotechnologiczny dodatek estrowy do każdego oleju redukujący tarcie do współczynnika tarcia tak niskiego jak 0,037. Redukuje temperaturę pracy nawet o 40%, eliminuje korozję i zanieczyszczenia, wydłuża okresy pomiędzy wymianami oleju (podwyższa TBN i jednocześnie obniża TAN oleju), redukuje zużycie elementów nawet o 90% a także zmniejsza zapotrzebowanie na energię i paliwo. Wyśmienity do największych wyzwań smarowania silników i przekładni.

AR9100 dodany nawet do mineralnego oleju bazowego pozbawionego innych dodatków wykazuje rewelacyjny wynik w teście: Four-Ball Wear Test @ 40 kgf, 75ºC, 1200 rpm, 1 godz., (ASTM D4172): max. 0,35mm.

AR9200 Nano WS2 Friction Modifier – nanotechnologiczny oparty o Nano Dwusiarczek Wolframu (Nano WS2) oraz bazowy olej 100% syntetyczny (PAO) dodatek do wyczynowego oleju smarowego redukujący tarcie do współczynnika tarcia tak niskiego jak 0,03. Redukuje temperaturę pracy wyczynowego silnika nawet o 10%, zabezpiecza antykorozyjnie i przed niszczącym działaniem zanieczyszczeń. Dzięki niemu nawet sportowe silniki praktycznie nie wykazują zużycia elementów po wyścigach. Zmniejsza zapotrzebowanie na energię i paliwo oraz podwyższa osiągi. Wyśmienity do największych sportowych wyzwań smarowania silników i przekładni.
Archoil Racing Friction Modifiers

AR9300 Complex Nanoceramic – kompleksowa nanoceramiczna powłoka regenerująca najnowszej generacji opracowana dla ekstremalnych obciążeń występujących w systemach smarowania olejowego.  Owoc 10 lat badań rozwojowych. Ponad tuzin starannie dobranych zaawansowanych nanocząstek . Dzięki wiązaniom jonowym formowana jest powłoka 5 razy twardsza od metalu o niewiarygodnym współczynniku tarcia występującym w trybologii rzędu 0.003 – to jest przełomowe osiągnięcie światowej trybologii i redukcji tarcia.

AR6200 Fuel Modification Complex – kompleksowy modyfikator paliw. Olej napędowy ulega degradacji, zawiera szkodliwą wodę, podlega aglomeracji, bywa zbyt mało smarny, zanieczyszczony itp. Wpływa to efektywność spalania, zużycie paliwa, żywotność wtryskiwaczy, wydajność, moc, emisje i tak dalej. AR6200 jest kompleksowy środek, który rozwiązuje wszystkie główne ograniczenia paliw węglowodorowych.

Kiedy pewna drużyna wygrywa to jest duża szansa, że stosuje technologie opracowane przez Archoil.

Dzięki zmianie oleju silnikowego w tym rajdowym BMW Z4M na olej racing 15W-50 z dodatkowym modyfikatorem tarcia Archoil AR9200 odnotowano poprawę osiągów oraz spadek zużycia silnika aż o 33% w warunkach rajdowych w porównaniu do poprzednio stosowanego oleju 10W-60 Sport rekomendowanego do BMW serii M.

Zapraszamy do kontaktu z najbliższym Autoryzowanym Sprzedawcą Archoil w celu uzyskania dodatkowych informacji i konsultacji z zakresu zdobywania przewagi konkurencyjnej.